Добруджа тръгна без проблеми срещу Берое в Група 3 (видео + снимки)

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) започна без особени проблеми на турнира в квалификационна Група 3 за сформиране на първа и втора осмица на Суперлигата за сезон 2020/2021, на който е домакин. Момчетата на треньора Мирослав Живков се наложиха над новака в елита Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (26:24, 25:20, 25:19) в първия си мач от турнира, игран тази вечер в зала "Добротица".

По-късно тази вечер е втората среща за деня между Пирин (Разлог) и Арда (Кърджали). Утре (16 октомври) Добруджа ще играе срещу разложани в може би най-интересния двубой от групата. Мачът е от 20,30 часа, а преди това от 17,30 часа един срещу друг ще излязат Арда и Берое.

Само победителят в в групата ще се класира директно за първата осмица на Суперлигата. А класиралите се на 2-ро и 3-то място ще продължават битката, като ще играят помежду си в серия до 2 победи от 3 мача, като се зачита и срещата между двата тима в групата.

Домакините от Добруджа започнаха силно в първия гейм срещата, като дръпнаха с няколко точки. След 12:10, обаче, разликата постепенно се стопи и Берое обърна резултата. Играта продължи точка за точка, но старозагорци отново поведоха. Добруджа обърна, но Берое "изправи на нокти" момчетата на Мирослав Живков. Успешни атаки на Венцислав Рагин и Методи Ананиев поведоха добричлии напред след 26:24.

Втората част започна идентично на първата. Добричлии поведоха, но ролите се размениха. Играчите на Иван Тасев задържаха предимството до средата. Домакините отново поеха инициативата и до края не срещнаха проблеми - 25:20 и 2:0. Третата част отново тръгна с доминация на волейболистите на Добруджа, които поддържаха преднината през цялото време. Постепенно разликата нарасна до крайното 25:19 и 3:0.

Най-полезни за Добруджа станаха Венцислав Рагин (4 блока, 2 аса и 75% ефективност в атака) и Жулиен Георгиев (3 аса и 41% ефективност в атака) с по 12 точки за победата.

За тима на Берое Симеон Александров, Милослав Димов и Иван Дамянов реализираха по 9 точки.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) 3:0 (26:24, 25:20, 25:19)
ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев, Жулиен Георгиев 12, Димитър Маринков 6, Мартин Мечкаров, Венцислав Рагин 12, Денис Чавдаров 7 - Николай Тодоров-либеро (Методи Ананиев 6, Любослав Телкийски)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ
БЕРОЕ 2016: Пламен Христов 4, Иван Дамянов 9, Симеон Александров 9, Руси Желев 8, Милослав Димов 9, Дамян Огнянов 8 - Мартин Иванов-либеро (Иван Тасев 1)
Старши треньор: ИВАН ТАСЕВ.

Снимки: Фейсбук на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League