Левски отнесе Черно море на старта в Пазарджик (снимки)

Отборът на Левски София стартира с категорична победа участието си в предварителния турнир за определяне на първа и втора осмица на Суперлигата.
"Сините" надиграха категорично Черно море (Варна) с 3:0 (25:15, 25:14, 25:17) в мач от Група 2 на надпреварата, който се игра пред едва 40 зрители в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Двубоят започна с предимство на Черно море. След това волейболистите на Андрей Жеков успяха да изравнят и да поведат след равностойна игра до 9:9. Левскарите продължиха възходящата си линия до края и излязоха напред без проблем при 25:15.

Левски стартира силно във втория гейм. Грешки обаче изравниха резултата за 4:4. Впоследствие блокадата на столичния тим даде превес и момчетата на Андрей Жеков заиграха по-спокойно. Преднината се увеличи и те затвориха лесно при 25:14.

Третата част протече под диктовката на "синия" тим. Съперникът опита да намали преднината, но не се случи нищо повече. Столичани се поздравиха с чист успех след 25:17 и крайното 3:0.
Утре Левски излиза срещу домакините от Хебър от 18,00 часа, а Черно море играе срещу Локомотив (Пловдив) по-рано от 15,30 часа.

Диагоналът Боян Йорданов стана най-резултатен за “сините” с 15 точки (2 аса, 4 блока, 64% ефективност в атака).
Гордан Люцканов добави още 12 точки (2 блока, 59% ефективност в атака).

За Черно море се отличи Иван Манолов с 9 точки.

ЛЕВСКИ СОФИЯ – ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:0 (25:15, 25:14, 25:17)
ЛЕВСКИ: Владимир Станков 1, Боян Йорданов 15, Гордан Люцканов 12, Самуил Вълчинов 1, Марк МакГивърн 8, Христо Цветанов 4 – Владислав Иванов-либеро (Николай Захариев 2, Александър Николов 8, Стоил Палев, Владимир Гърков 2, Лазар Бучков 1, Венислав Антов)
Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ
ЧЕРНО МОРЕ: Красимир Митев 3, Петър Петров 2, Кристиян Димитров 7, Иван Манолов 9, Йоан Кайряков 4, Борис Начев 3 – Борис Димов-либеро (Иван Йорданов 1, Пламен Пацов, Даниел Ал Атраааш)
Старши треньор: ЮЛИЯН ТУПАНКОВ.

СНИМКИ: Национална Волейболна Лига / National Volleyball League