Дания пречупи Исландия с два рикошета

Дания прегази Исландия с 3:0 като гост в сблъсък от Група 2 на Дивизия “А” на Лигата на нациите и си върна шансовете да се намеси в битката за първото място, за което се очакваше да спорят само Англия и Белгия.

Европейските шампиони от 1992 г. нанесоха своя удар в последните секунди на първото полувреме и в първите на второто, когато вкараха два гола. И двата дойдоха след щастливи рикошети. В първия случай вратаря на исландците Ханес Халдорсон изби топката в тялото на своя съотборник Рунар Сигурьонсон, след което тя премина голлинията макар и с малко.

Още в първата минута след почивката пък нов рикошев позволи на Кристиан Ериксен да се окаже сам срещу вратаря и след продължителен спринт беше точен за 2:0 за Дания.

Роберт Сков заби третото попадение в 61-вата минута с мощен удар с десния крак.

По-рано тази вечер Англия надви Белгия с 2:1 в другата среща от групата.
В следващия кръг в сряда датчаните ще гостуват на “Уембли”, а исландците пак са домакини - на “червените дяволи”.