Спортист (Ген. Тошево) с нов домакински успех

Футболистите на Спортист (Ген. Тошево) постигнаха втората си победа от началото на първенството в Трета лига – Североизточна аматьорска група. В мач от 9-ия кръг те приеха у дома Ботев (Нови пазар) и го победиха с 2:1. Още в 16-ата минута гостите поведоха в резултата, но домакините веднага изравниха с гол на Петър Радев. В 33-ата минута отново Петър Радев вкара попадение във вратата на Добромир Дочков, който се оказа и победен за тима от Генерал Тошево
.
Победата прати отбора от северното черноморие на 13-о място във временното класиране, докато загубата на Ботев го свали на 10-а позиция преди утрешните срещи в групата.

В следващия кръг Спортист почива, докато Ботев (Нови пазар) приема у дома лидера в групата Спартак (Варна).