Септември 98 (Тервел) победи у дома Тополи 2010

Футболистите на Септември 98 (Тервел) победиха с 2:0 гостите от Тополи 2010 в мач от 9-ия кръг на Североизточната Трета лига. Двубоят се игра на градския стадион в добруджанския град пред около 400 зрители. Двата гола във вратата на Пламен Роев вкара капитанът Стефан Стефанов. Той откри резултата в 45-ата минута с глава след центриране от корнер на Кристиян Петков. През втората част неостаряващият Стефанов преодоля двама защитници на гостите и остана сам срещу вратаря им и с левия крак оформи крайното 2:0.

Победата прати Септември 98 на 4-о място във временното класиране, докато Тополи 2010 е на 12-о място в компания с аутсайдерите в групата.

В следващия кръг Септември 98 гостува на Лудогорец 3, докато Тополи 2010 приема у дома Светкавица (Търговище).