Юнайтед показа класа в края за първата си победа през сезона (видео)

Манчестър Юнайтед победи Лутън с 3:0 в среща от третия кръг на турнира за Купата на Лигата в Англия. Хуан Мата откри резултата от дузпа в 43-ата минута, в 88-ата Маркъс Рашфорд завърши с попадение красива многоходова атака на гостите, а в добавеното време се разписа и Мейсън Грийнууд. "Червените дяволи" отчасти се реваншираха за слабата игра и загубата от Кристъл Палас преди няколко дни, но "шапкарите" също имаха своите шансове в двубоя.

Мениджърът на Юнайтед Оле Гунар Солскяер заложи на голяма част от резервите си. Атаката водеше Одион Игало, а зад него действаха Хуан Мата, Дони ван де Беек и Джеси Лингард. На вратата бе Дийн Хендерсън, а партньор на Хари Магуайър в центъра на защитата беше Ерик Байи. Фред и Неманя Матич получиха шанс в средата на терена.

Лутън вече елиминира в предишните кръгове Норич (3:1) и Рединг (1:0), а освен това направи отличен старт на сезона в Чемпиъншип, като взе 6 точки от мачовете с Барнзли и Дарби Каунти. След няколко дни на тима на Нейтън Джоунс предстои важен сблъсък с Уотфорд и той избра да запази силите на повечето си основни футболисти.
Домакините не можеха да разчитат на Дан Потс, Брендън Галоуей и Юнън О'Кейн. Тримата в атака бяха Казенга ЛуаЛуа, Дани Хилтън и Аандрю Шини. След контузия се завърна централният защитник Том Локиър.
За последно двата отбора се бяха срещали през 1992 година и завършиха 1:1, но като цяло Юнайтед спечели 8 от предишните си 10 мача срещу този съперник.
"Червените дяволи" са триумфирали с Купата на Лигата 5 пъти. През миналия сезон тимът отпадна на 1/4-финалите от градския си съперник Манчестър Сити.
Двубоят стартира с очаквано надмощие на Юнайтед, а домакините бяха доста плахи. Първото сериозно положение създаде Мата след пас на Лингард, но Джеймс Шей се прояви с атрактивно спасяване. Домакините отговориха с удар на Хилтън, попаднал в страничната мрежа.
Въпреки видимо по-голямата си класа, гостите се затрудняваха да стигат до голови ситуации, а след средата на полувремето футболистите на Лутън започнаха да играят с повече самочувствие. В 34-ата минута "шапкарите" поискаха дузпа, повторенията показаха, че Брендън Уилямс е действал по правилата. Към този етап от двубоя домакините имаха повече отправени удари - 6:4.
В 41-ата минута Мата отново стреля опасно, но след рикошет топката излезе в корнер. Две минути по-късно защитник на Лутън наивно фаулира Уилямс в наказателното поле и Манчестър Юнайтед получи дузпа. Зад топката застана Хуан Мата, който спокойно откри резултата.
Втората част на "Кениуърт Роуд" беше по-интересна. В 63-ата минута Игало сътвори необясним пропуск от ситуация, която можеше да сложи край на интригата. Десетина минути по-късно вратарят на домакините спаси удар на Ван де Беек.
Влизането на Рашфорд, Грийнууд и Бруно Фернандеш внесе много повече скорост в атаките на Манчестър Юнайтед, но преди те да покажат какво могат, Лутън беше близо до изравняването. В 81-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на "червените дяволи" и Хендерсън отрази два последователни удара.
В 88-ата минута трите резерви на Юнайтед комбинираха с по едно докосване и Рашфорд с плътен удар покачи на 2:0. Точка на спора сложи Мейсън Гриуннуд в добавеното време, когато получи пас от Бруно Фернандеш, влезе в наказателното поле и с фалцов изстрел матира Шей.
Следващият съперник на "червените дяволи" ще е един измежду Брайтън и Престън. Преди това тимът ще гостува именно на Брайтън в 3-ия кръг на Премиър лийг.