Брайтън не остави никакви шансове на безличен Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк" (видео)

Брайтън постигна първа победа през новия сезон в Премиър лийг, след като напълно заслужено победи с 3:0 Нюкасъл като гост в двубой от втория кръг на новия сезон в Англия. "Чайките" на практика предрешиха изхода от срещата още в първите десетина минути, след като поведоха с 2:0 в самото начало. Неал Мопе откри резултата в четвъртата минута, когато бе точен от дузпа. Наказателният удар бе отсъден заради това, че Лампти бе препънат в наказателното поле от Сент-Максимин. Три минути след това Мопе засече на далечната греда центриране на Тросар. Попадението първоначалното бе отменено заради засада, но след намесата на ВАР бе зачетено и резултатът стана 2:0.

След почивката играчите на Брайтън удариха две греди, но все пак стигнаха до заслужен трети гол в 83-тата минута. Този път Мопе асистира на Аарън-Антъни Конъли, който много елегантно се освободи от противников бранител и стреля хубаво в далечния ъгъл.
Брайтън завърши с 10 човека, тъй като минута преди края Ив Бисума получи директен червен картон, заради високо вдигнат крак в лицето на Люис. Първоначално картонът бе жълт, но след намесата на ВАР главният рефер промени решението си.
Нюкасъл завърши двубоя без точен удар във вратата на съперника.