Спартак повали Локо с обрат (видео)

Спартак (Москва) изигра най-добрия си мач от началото на сезона и победи с 2:1 Локомотив (Москва) в дербито от 4-ия кръг на руската Премиер лига. "Червено-белите" получиха гол още в 10-ата минута, но направиха обрат с попадения на Джордан Ларсон и Александър Соболев. По този начин Спартак изскочи на второ място в класирането с 8 точки - четири по-малко от Зенит, а Локомотив е 4-и с актив от 7 точки.

Загубата не е единствената лоша новина за "железничарите". Още преди почивката контузия получи звездата на отбора Алексей Миранчук, който беше принудително сменен.

Александър Кокорин отново не дебютира за Спартак, а в предни позиции си партнираха Джордан Ларсон и Есекиел Понсе. Фьодор Смолов и Едер пък водеха атаката на Локо.
В 10-ата минута Алексей Миранчук центрира от статично положение и Мурило отклони топката с глава, правейки безпомощен вратаря на спартаковци Александър Максименко. В 18-ата Наил Умяров можеше да изравни, но Гилерме спаси.
Преди травмата на Миранчук, такава получи и Дмитрий Баринов, а на неговото място се появи Станислав Магкеев. В 30-ата минута Гжегож Криховяк отправи много силен удар, но не уцели вратата. най-доброто положение за Спартак пропуля Джордан Ларсон, който от пет метра шутира в аут.
След почивката Спартак взе инициативата и бързо стигна до равенството. Точен в 53-ата минута беше Ларсон. Шведът получи дълъг пас зад гърба на защитата от Умяров и много технично преодоля Гилерме за 1:1.
В 55-ата минута Криховяк пропусна да върне аванса на Локомотив, а в 55-ата се стигна до още една контузия - на Понсе. Доменико Тедеско смени аржентиенца с Александър Соболоев, който в края на мача се превърна в герой за Спартак.
И двата отбора търсеха победата на всяка цена. Положения не липсваха, а Едер вбеси треньора на Локо Марко Николич с фрапантен пропуск от чиста позиция. Той получи хубав пас от Фьодор Смолов, изскочи сам срещу Гилерме, но стреля високо над вратата.
В 81-ата минута Спартак поведе. Всичко започна от центриране на Айртон, а Алекс Крал продължи топката с глава към Соболев, който нямаше как да сбърка. До края "червено-белите" много внимаваха в защита и удържаха резултата.
В следващия кръг Спартак гостува на новака Ротор, а Локомотив приема Ахмат.