Ахмат подчини Локо М в мач с 16 картона (видео)

Локомотив (Москва) изненадващо отстъпи у дома на Ахмат с 2:3, но мачът ще се запомни не толкова с петте гола и успеха на тима от Грозни, а с факта, че реферът Игор Панин показа общо 16 картона - 14 жълти и два червени за Марат Бистров и Антон Швец от гостите.

За Локомотив мачът беше важен от психологическа гледна точка, след като в миналия кръг отборът допусна обрат и загуби с 1:2 дербито срещу Спартак (Москва). Ахмат беше на другия полюс. Тимът на Андрей Талалаев стартира слабо, но след това надви последователно новаците Ротор и Химки.

Наставникът на домакините Марко Николич имаше сериозни кадрови проблеми. Заради контузия мача пропусна звездата Алексей Миранчук, а срещу Спартак травма получи и Дмитрий Баринов, който ще отсъства дълго време от терените. Затова днес "железничарите" излязоха с фланелки с послания в подкрепа на своя съотборник.
Като титуляр за Локо започна новото попълнение Франсоа Камано, но още от началото гостите бяха тимът, който атакуваше по-опасно. В 3-ата минута Илин по необясним начин беше изпуснат по десния фланг и бившият нападател на Урал се възползва максимално, откривайки резултата с техничен удар под плонжа на Гилерме.
Не след дълго защитата на Локо отново сгреши и Андрес Понсе остана на чиста позиция, но стреля в гредата. В 18-ата минута опит за центриране на Михаил Лисов можеше да изненада Гиорги Шелия, но стражът на Ахмат внимаваше и изби в корнер.
Локо имаше своите положения, но те идваха след далечни изстрели или статични положения. Ахмат действаше с по-ясна идея в предни позиции и в 31-ата минута четирима футболисти на гостите се откъснаха на контраатака, но последният пас беше пресечен от Ведран Чорлука. В самия край на полувремето Гилерме направи неочакван подарък на тима от Грозни с лошо изчистване на топката и Артьом Тимофеев вкара за 0:2.
Втората част започна с двойна смяна в състава на домакините и една от резервите - Виталий Лисакович, спечели дузпа още в 47-ата минута. Той беше повален в наказателното поле от Шелия, а Антон Миранчук уверено се разписа от бялата точка. Десетина минути по-късно Георгий Мелкадзе пусна перфектен пас към Бернард Бериша, който вкара трети гол за Аахмат.
В 63-ата минута Марат Бистров, който вече имаше жълт картон, повали Едер на границата на наказателното поле и реферът Игор Панин го изгони, а от прекия свободен удар Миранчук нацели напречната греда.
До края действията се водеха изцяло в половината на гостите. В 77-ата минута Гжегож Криховяк върна интригата с попадение с глава след центриране от левия фланг. В добавеното време резервата на Ахамт Швец също беше изгонен и отборът му завърши мача с 9 човека, но устиска преднината си.
Ахмат вече е 4-и в класирането с 10 точки, а "железничарите" са 8-и със същия актив, но по-лоша голова разлика.