Спартак (М) отново съжалява за пропуснати шансове (видео)

Спартак (Москва) изигра силен мач при визитата си на Уфа, но стигна само до 1:1. Павел Аликин откри за домакините още във 2-ата минута, но в 18-ата Есекиел Понсе изравни, а малко преди това Джордан Ларсон пропусна дузпа за гранда от Москва.

Спартаковци едва ли са си представяли по-лошо начало. Не бяха изминали и 90 секунди от първия съдийски сигнал, когато новото попълнение Олег Данченко центрира от корнер, а Аликин майсторски продължи пътя на топката и тя стана неспасяема за Александър Максименко.
В 9-ата минута Понсе отправи удар с глава и топката срещна ръката на Боян Йокич. Съдията Станислав Василиев прегледа ситуацията с ВАР и даде дузпа за Спартак, но Александър Беленов спаси удара от бялата точка на Ларсон.

Гостите все пак успяха да изравнят в 18-ата минута благодарение на Понсе, който беше точен след центриране от ъглов удар. В края на първото полувреме при идентична ситуация Самуел Жиго стреля в аут.

След почивката Спартак още притисна още повече домакините в тяхната половина. В 62-ата минута Александър Соболев можеше да изведе гостите напред, но ударът му с глава премина в страни от целта. Голям пропуск направи и Зелимхан Бакаев в 84-ата минута. В 89-ата пък Беленов спаси точката за Уфа с великолепна намеса след изстрел с глава на Соболев.
Спартак е 5-и в класирането с 5 точки, а през уикенда излиза в столично дерби срещу Локомотив (Москва). Уфа заема 10-а позиция в подреждането с 4 точки.