Спартак М не сбърка във Волгоград (видео)

Спартак (Москва) временно излезе на второ място в класирането на РПЛ, след като се наложи с 1:0 при гостуването си на новака Ротор. Успеха във Волгоград донесе Зелимхан Бакаев от дузпа в 55-ата минута. "Червено-белите" вече имат 11 точки и са един от трите тима без загуба до момента, заедно със Зенит и Сочи на Ивелин Попов.

За Ротор началото определено не е обнадеждаващо. Съставът на Александър Хацкевич загуби 4 от 5-те си мача, а единствената си точка спечели при гостуването на Динамо (Москва), когато удържа нулево равенство.

Срещата беше много нервна и реферът Алексей Сухой вдигна общо 11 жълти картона, 5 от които след изтичането на редовното време. Домакините имаха сериозни претенции към съдийството, а Хацкевич заяви, че Александър Соболев заслужава "Оскар" за падането си в ситуацията за дузпата.
През първото полувреме Спартак имаше огромно териториално надмощие, но не създаваше голови положения. В 36-ата минута близо до гола беше защитникът Самуел Жиго, но неговият удар мина встрани от вратата. В 40-ата домакините организираха първата си добра атака и на капитана на Спартак Георгий Джикия се наложи да избива топката от самата голлиния.
Малко след началото на втората част гостите получиха дузпа. Новото попълнение на Ротор Соломон Кверквелия фаулира в наказателното поле Соболев, който падна доста лесно, но Сухой посочи бялата точка, а Бакаев реализира дузпата.
До края на мача домакините хвърлиха всички сили напред и заслужаваха да изравнят. В 74-ата минута Александър Максименко спаси опасен удар на Зурико Давиташвили, а в добавеното време отново грузинецът имаше шанс да вкара, но гредата спаси спартаковци.