Японец герой за вече бившия отбор на Попето (видео)

Дебютният гол на Кенто Хашимото донесе на Ростов важна победа с 1:0 при визитата на Уфа. Японският халф се разписа в 79-ата минута и помогна на тима си да вземе втори успех през сезона. Самият Хашимото пък е третият футболист от Япония с гол в руското първенство. Вече бившият отбор на Ивелин Попов има 6 точки и заема 8-о място в подреждането.

Уфа игра с човек по-малко от 39-ата минута, когато червен картон получи Вячеслав Кротов. Тимът на Вадим Евсеев остана с 4 пункта и се намира на 13-а позиция в таблицата.

В началните минути Ростов по-продължително владееше топката, но това беше по вкуса на домакините, които разчитат основно на контраатаки. След четвърт час игра Елдор Шомуродов се оказа непокрит в наказателното поле, но ударът на голмайстора на Ростов беше неточен. В 25-ата Александър Беленов спаси Уфа след изстрел на Хорен Байрамян.
В края на полувремето Кротов влезе много грубо в краката на Алексей Козлов и съдията Михаил Вилков му показа директен червен картон. Малко по-късно гостите пропуснаха ново положение, след като Алексей Никитин изчисти топката от голлинията.
В намален състав Уфа трудно се противопоставяше на скоростните атаки на ростовчани. От пейката за гостите влезе Дмитрий Полоз, който беше привлечен като част от сделката със Сочи за Ивелин Попов. В 79-ата минута Бактийор Зайнутдинов центрира от аутлинията и Хашимото засече топката с глава на далечната греда.
В следващия кръг Ростов ще е домакин на Урал, а Уфа ще гостува на Рубин.