Ивелин Попов сменя отбора в Русия

Попето изненадващо пропусна загуба на Ростов (видео)

Бившият национал Ивелин Попов е пред изненадващ трансфер. Халфът ще напусне Ростов и ще подпише с друг отбор от Премиер лигата на Русия - Сочи, твърди Чемпионат. Двата клуба трябва да финализират сделката в близките часове.

Попов сам е изявил желание да премине в Сочи. Това е изненадващо на фона на важната му роля в Ростов и факта, че е капитан на тима. В първите два мача от новия сезон Попето беше титуляр, като игра 71 минути при победата над Тамбов (1:0) и 74 минути при домакинското поражение с 0:2 от шампиона Зенит.
Днес обаче българинът дори не попадна в групата за гостуването на Динамо (Москва), а старши треньорът Валерий Карпин не даде обяснение за отсъствието му. По-късно стана ясно, че причината е предстоящият трансфер на халфа.

Сочи ще е петият руски отбор в кариерата на Ивелин Попов. Бившият футболист на Литекс дебютира в Премиер лигата през 2012 година с екипа на Кубан. Той се превърна в лидер на тима от Краснодар и вкара гола, с който го класира за първи път в евротурнирите. През 2015 година Попов премина в Спартак (Москва), с който спечели шампионската титла и Суперкупата на Русия. Българинът имаше и кратък период под наем в Рубин, а от 2019 година е в Ростов.

Договорът на Попето с клуба от Ростов на Дон е до следващото лято. През миналия сезон той изигра 25 мача в РПЛ, в които вкара 5 гола, направи 3 асистенции и получи 8 жълти картона.
Сочи е в елита за втора поредна година. Отборът от курортния град няма загуба след първите три кръга - две равенства и една победа.