Втора поредна победа за Ростов (видео)

Ростов се изкачи до 6-ото място в ласирането на руското първенство, след като победи с 1:0 гостуващия Урал. Със същия резултат бившият тим на Ивелин Попов спечели и в предишния кръг срещу Уфа. Ростов има 9 точки, а Урал остана с 5 и се намира в долната половина на таблицата.

Единственото попадение в двубоя на "Ростов Арена" отбеляза Кенто Хашимото. Японският халф се разписа в 60-ата минута след асистенция на Кенто Хашимото, а любопитното е, че Хашимото вкара и гола срещу Уфа.

През първото полувреме Игор Калинин от Урал се контузи и трябваше да бъде заменен от Николай Золотов, а Ростов пропусна няколко добри положения пред вратата на Иля Помазун.
В 60-ата минута Ерьоменко центрира от корнер, а няколко защитници на Урал не успяха да изчистят топката и Хашимото я заби под гредата. Малко по-късно гостите бяха близо изравнителен гол, но Алексей Евсеев стреля на сантиметри от гредата.
В добавеното време футболистите на Урал имаха сериозни претенции за дузпа. Ерик Бикфалви и Вячеслав Подберьозкин се строполиха в наказателното поле, но реферът Сергей Лапочкин даде знак играта да продължи.
След няколко дни на Ростов предстои гостуване на Краснодар, а Урал ще пътува до Сочи за мач с новия отбор на Ивелин Попов.