Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Черно море победи Черноморец (Балчик) в контролна среща

Черно море победи Черноморец (Балчик) с 3:0 в контролна среща, играна на стадион "Тича" във Варна. Проверката се игра в две полувремена по 35 минути, съобщава официалният сайт на Черно море.

"Моряците" откриха резултата в 14-ата минута. Матия Курьор бе изведен сам срещу вратаря на гостите и реализира за 1:0. Малко преди това гостите можеха да вкарат, но Кристиян Пешков не успя да намери очертанията на вратата, останал сам срещу Георги Георгиев.

В началото на второто полувреме Дани Кики изведе Матиас Курьор на добра позиция и той стреля по диагонала, но топката премина на сантиметри от гредата. Веднага след това отново Курьор бе изведен сам срещу вратаря и се опита да го прехвърли, но стражът на Черноморец успя да докосне топката и тя излезе в корнер.

В 52-та минута Дани Кики центрира отляво и сложи топката на главата на Леандро Андраде, който обаче на задна греда не успя да реализира.
В 60-та минута Матиас Курьор центрира в наказателното поле, Денислав Ангелов с глава продължи топката към Дани Кики, който от близо реализира за 2:0. В 64-ата минута Денислав Ангелов центрира в наказателното поле, Петър Вуцов свали с глава към каращия проби Файсел Касми, който оформи крайното 3:0.