Балкан и БУБА Баскетбол ще спорят за титлата при 16-годишните момчета

Балкан и БУБА Баскетбол ще спорят за титлата от Държавното първенство за 16-годишни момчета. Шампионът ще бъде излъчен утре в зала "СИЛА" в Пловдив от 15:00 часа.

Балкан си осигури участие в мача за титлата след драматичен успех срещу миналогодишния шампион Черно море Тича с 46:43. Ботевградчани изоставаха с 12 точки в средата на първото полувреме, но въпреки лошия старт успяха да се върнат в мача и да се преборят за победата. Срещата започна с минута мълчание в памет на легендарния треньор Иван Колев.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за победителите с 18 точки и 8 борби. Александър Гавалюгов отбеляза 10 точки, а силно се включи и Стефан Михайлов с 9 точки и 10 борби. За Черно море нито един баскетболист не записа двуцифрен актив, като с по 9 точки се отчетоха Мерт Адем и Драгомир Митов.

В другия полуфинал БУБА Баскетбол от рано си осигури аванс срещу домакина Академик Пловдив. Столичани се наложиха с 94:80 след много силна втора четвърт. Владимир Маринов бе много резултатен в този мач и вкара 35 точки за победителите. С 19 се отличи Стефан Гогев, а с 14 – Никола Кольов.

За Академик 22 точки наниза Калоян Колчев, 16 добави Йоанис Кикрилис, а 15 – Кръстомир Михов. С 11 точки и 17 борби пък се отличи Даниел Георгиев.

Така домакините ще спорят за бронзовите медали утре срещу Черно море Тича.

Левски и ЦСКА ще спорят за петото място, а за седмото място ще се борят Несебър и Делфин.

ЦСКА се наложи със 75:65 над Делфин. Мартин Русев вкара 19 за победителите, Александър Александров добави 17, а Владимир Нанкински - 15. Петър Пенчев реализира 20, Иво Корестилов - 18 и Йоан Златанов - 15 за Делфин.

Левски победи Несебър с 95:86. Красимир Петров се отчете с 26 точки за победата, 21 и 12 борби добави Георги Аврамов. 22 борби - 11 в нападение - овладя за Несебър Георгий Архипов, който вкара и  19 точки. Ярослав Никонов се отчете със 17 точки и 9 борби, 15 вкара Илиян Мартинов.

Снимка: Балкан