Впечатляващо начало за Краснодар (видео)

Краснодар разгроми с 3:0 като гост Уфа и показа, че през новия сезон отново ще е сред водещите отбори в Русия. Реми Кабела изигра много силен мач и вкара два гола за "биковете", а веднъж се разписа и Маркус Берг. Тимът на Мурад Мусаев можеше да постигне и още по-гръмка победа, ако не бяха няколкото важни намеси на стража на домакините Александър Беленов.

Краснодар имаше надмощие през цялото време, но до почивката пропусна 2-3 добри възможности да поведе. Единственият шанс за Уфа пък се откри пред Вячеслав Кротов, но неговият удар беше спасен от Матвей Сафонов.
В 49-ата минута Берг уцели гредата с глава и това само подсказа, че натискът на гостите ще става все по-силен. В 53-ата минута Вандерсон подаде на Кабела и французинът даде преднина на "биковете" с хубав шут от границата на наказателното поле.

Веднъж оказали се догонващи, домакините нямаха отговор и много бъроз получиха нови два гола. В 63-ата минута Кристофер Олсон напредна по десния фланг и намери Кабела, а той отново демонстрира майсторство при завършващия удар - 0:2. Само две минути по-късно Вандерсон центрира към Маркус Берг и шведският ветеран с лекота опъна мрежата.
След изиграните до момента мачове от първия кръг Краснодар оглави класирането благодарение на головата си разлика. Следващият мач на "гражданите" е гостуване на Локомотив (Москва).

На Уфа предстои визита на Арсенал (Тула).