Зенит грабна и Суперкупата (видео)

Зенит вдигна Суперкупата на Русия, след като победи Локомотив (Москва) с 2:1. По този начин отборът на Сергей Семак оформи своя требъл. Тимът стана убедителен шампион, а наскоро триумфира и с националната купа след успеха с 1:0 над Химки.

Локомотив участва в днешния двубой като втори в първенството. "Железничарите" не успяха да спрат питерци, макар че имаха своите шансове. Зенит поведе с гол на Артьом Дзюба в 14-ата минута, в 69-ата се разписа и Магомед Оздоев, а малко след това ветеранът Ведран Чорлука вкара почетното попадение за Локо.

Досега Семак беше печелил Суперкупата като футболист на ЦСКА (Москва), Рубин и Зенит, а вече има ценното отличие и като наставник. За Зенит трофеят е общо пети, а Локомотив остана с три.
В първите минути "железничарите" стояха стаблно на терена на "ВЕБ-Арена" и отправиха два удара чрез Антон Миранчук. След четвърт час игра обаче Зенит откри резултата. Ярослав Ракицкий подаде на Дъглас Сантос, той центрира и Дзюба беше точен с глава.
Малко по-късно Малком опита далечен изстрел, но той бе твърде неточен. В 33-ата минута шанс се откри и пред новото попълнение Деян Ловрен, но Гилерме спаси изстрела на хърватския централен защитник.
В самия край на полувремето падналият Гжегож Криховяк продължи топката към Антон Миранчук и той шутира на сантиметри от целта. Преди това футболистите на Локо изпълниха няколко статични положения, които не доведоха до напрежение пред Михаил Кержаков.
В 52-ата минута силен удар на Оздоев срещна гредата. В състава на Локо като резерва влезе завърналият се след наем в Селта Фьодор Смолов. В 69-ата минута Зенит вкара втори гол и той беше истински шедьовър. Дриуси подаде на Оздоев, а халфът стреля с едно докосване и топката от напречната греда се отклони във вратата.
В 72-ата минута интригата се върна. Чорлука надскочи сънародника си Ловрен след центриране от корнер и Кержаков нямаше какво да стори.
Последваха няколко смени и много единоборства, а Локомотив пропусна отлична възможност да изравни в 86-ата минута. Тогава Смолов се оказа на добра позиция, но стреля право в Кержаков.
До края защитата на Зенит не сбърка и Суперкупата отпътува за Санкт Петербург.