Звездата на Локо М реши първото голямо дерби (видео)

Локомотив (Москва) се наложи с 1:0 над Краснодар в сблъсъка между втория и третия от миналия сезон в Русия. Двата отбора отново имат големи амбиции и стартираха с победи, а в дербито помежду им от втория кръг "железничарите" стигнаха до трите точки с гол на най-добрия си футболист Алексей Миранчук.

Двубоят на "РЖД Арена" противопостави два отбора с различни стилове. Домакините разчитаха на директен футбол с повече извеждащи подавания, а "биковете" предпочитаха да задържат топката по-продължително.

Още в 8-ата минута Даниил Уткин беше близо до това да открие резултата, но Гилерме спаси. В 10-ата минута Ведран Чорлука леко заържа Маркус Берг в наказателното поле, но шведът падна театрално и съдията Кирил Левников не даде дузпа.
Мощен шут на Гжегож Криховяк застраши вратата на Краснодар, а после Кристиан Рамирес стреля неточно при поредната скоростна атака на гостите. В средата на полувремето Рифат Жемалетдинов пропусна добра възможност за Локо.
"Железничарите" взеха преднина в 43-ата минута с изящно изпълнение на Миранчук. Той овладя по перфектен начин топката след центриране на Дмитрий Живоглядов, а после технично преодоля Матвей Сафонов.
Веднага след почивката защитата на Краснодар допусна груба грешка, но Сафонов изби удара на Дмитрий Баринов. В 61-ата минута страът на гостите показа класа и след изстрел на Фьодор Смолов, който дотогава беше напълно незабележим.
В края на мача пред вратата на Локо вреше и кипеше. Първо Берг засече подаване на Вандерсон, но не уцели вратата, а дълбоко в добавеното време опасен удар на Магомед-Шапи Сулейманов беше блокиран.
В следващия кръг Локомотив ще гостува на Урал, а Краснодар ще посрещне на своя стадион Арсенал (Тула).