Завършиха квалификациите преди Европейското по мотокрос в Самоков

На легендарния мотополигон „Ридо“, Самоков се проведе първия ден от програмата на 3-ия кръг на BMU European championship 2020 и 2-и кръг на Републиканския шампионат по мотокрос. Завършиха свободните тренировки, квалификациите за място и първите маншове в МХ и МХ SeniorsНа отличното трасе с дължина 1850 метра, 130 състезатели от България, Гърция и Румъния караха днес . Ето и пилотите с най-бързи обиколки от квалификацията :

МХ 50 сс- Андрей Сенчеа (KTM)- 1:43.048 минути.

МХ 65 сс- Венцислав Тошев (KTM) – 2:27.376 минути.

МХ 85 сс – Христиан Георгиев (KTM) – 2:13.039 минути.

МХ 2 – Жулиян Георгиев (Kawasaki) – 2:02.546 минути.

МХ 1 – Майкъл Иванов (KTM) – 1:59.204 минути.

В клас МХ се проведе първия манш, който беше спечелен от Юлиан Райчев (Kawasaki). Той поведе колоната от старта и не изпусна водачеството до финала. Райчев завърши с аванс от 8 секунди пред румънеца Йонут Кояну (Yamaha) и на 17 секунди пред третия Григор Царев (KTM). Още един състезателен манш се състоя в клас МХ Seniors (пилоти над 45 годишна възраст). Станко Боянов (Kawasaki) победи конкуренцията от 18 пилоти, като остави след себе си Атанас Петров (KTM) и гръцкията представител Димитрис Керамидис (Suzuki).

Утре ( неделя) от 10:30 часа е официалното откриване на Гран При България в Самоков, а след него са и всички състезателни маншове от програмата.