Гол в 96-ата минута попари мечтите на Уулвс (видео)

Гол от дузпа в 96-ата минута донесе равенството на Бърнли срещу Уулвърхамптън в двубой от 36-ия кръг на Премиър лийг. "Вълците" поведоха заслужено с гол на Раул Хименес в 76-ата минута и вече виждаха как се доближават на точка от Лестър и Манчестър Юнайтед, но дълбоко в добавеното време Крис Ууд направи 1:1 от 11-метров наказателен удар.

Шон Дайк заложи на същия стартов състав, както и в двубоя с Ливърпул на "Анфийлд" в събота. Нуно Еспирито Санто бе направил четири корекции. Адама Траоре, Жоао Моутиньо, Рубен Винагре и Диого Жота стартираха.
"Вълците" имаха предимство през първата част. В 12-ата минута Саис бе изпуснат и засече от два метра с глава центриране на Моутиньо от корнер, но не успя да намери вратата, пропускайки страхотен гол. Към края на полувремето и Жота имаше добра възможност, но неговият изстрел също премина встрани.
След почивката доминацията на гостите продължи. Траоре, Хименес, Невеш и Жота пропуснаха добри ситуации, но логичното се случи в 76-ата минута. Траоре елиминира със скоростта си трима играчи на Бърнли, след което намери Дохърти отдясно. Ударът на последния бе блокиран от Тарковски, но Хименес намери топката от воле, пращайки я в десния ъгъл на вратата на Поуп.
Уулвс обаче не успя да задържи аванса си. В добавеното време Ууд пропусна страхотна възможност, но минута след това отново той опита удар със задна ножица, след който топката срещна ръката на Дохърти. Майк Дийн отсъди дузпа, а решението му бе потвърдено от ВАР. Ууд изпълни прекрасно 11-метровия наказателен удар, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на Патрисио за крайното 1:1.