Арсенал изненада Динамо в Москва, Костадинов - играч на мача (видео)

След пет поредни загуби, включително три след подновяването на сезона в Премиер лигата, Арсенал (Тула) постигна ценен успех с 1:0 при гостуването си на Динамо (Москва). Евгений Луценко се разписа в 17-ата минута срещу бившия си тим и донесе трите точки на "артилеристите", които играха близо час в намален състав заради червения картон на Кирил Комбаров.

Арсенал беше воден от Сергей Подпалий, който замести уволнения Игор Черевченко. Българският национал Георги Костадинов започна като титуляр и направи силни 90 минути, като дори беше избран за играч на мача.
Динамо влезе в двубоя на "ВТБ-Арена" като фаворит и имаше ранни шансове да поведе, но Иван Ордец шутира в аут от добра позиция, а силен удар на Владимир Риков премина покрай гредата. В 17-ата минута Григорий Морозов сбърка и това доведе до разбъркване в наказателното поле на домакините, от което се възползва Луценко. Опитният нападател стигна пръв до топката и преодоля Антон Шунин.

13-ият гол на Луценко го затвърди на второто място в листата на стрелците, а до края на полувремето неговият отбор трябваше изцяло да се брани. В 33-ата минута Максимилиан Филип центрира опасно, но защитник в червено изчисти пред погледа на Артур Юсупов. В 35-ата Комбаров, който вече имаше жълт картон, влезе грубо в краката на Силвестър Игбун и Арсенал остана с човек по-малко.
До почивката бившият футболист на Левски Жоаозиньо пропусна да изравни, а неточно стреля и левият бек Дмитрий Скопинцев.

С началото на втората част в състава на Динамо се появиха Оскар Хилемарк и Антон Соснин, а след 60-ата минута треньорът Игор Новиков пусна и Константин Рауш и Кирил Панченко. В един игрови епизод Костадинов се сблъска със собствения си вратар Егор Шамов и получи медицинска помощ, след което бързо се върна на терена.

Динамовци атакуваха с всички сили, но всъщност не създадоха толкова чисти положения, колкото преди почивката. Гостите дори можеха да вкарат втори гол, но шут на Сергей Ткачов срещна крака на Хилемар. Най-близо до изравняването беше Игбун, но изстрелът с глава на нигериеца срещна гредата.
Московчани останаха на 8-о място с 32 точки и намалиха шансовете си да се класират за Лига Европа. Арсенал е 9-и само с точка по-малко.