Бивш футболист на Лудогорец поведе ФКСБ към разгром срещу вечния съперник (видео)

ФКСБ разгроми Динамо (Букурещ) с 3:0 и направи огромна крачка към финала в турнира за Купата на Румъния. Един от головете отбеляза миналия за кратко през Лудогорец Адриан Попа. Нисичкият нападател откри резултата в 32-ата минута, след като проби отляво, финтира съперников бранител и прати топката в мрежата.

Попа е в конфликт с боса на ФКСБ Джиджи Бекали и по негово нареждане в последно време изобщо не попадаше в групата за мачовете. Заради многото контузени 31-годишният бързак беше привикан на пожар за дербито с Динамо и не разочарова с представянето си, а след двубоя посвети победата на Бекали.
"Много съм щастлив, защото досега не бях вкарвал на Динамо. Намирах се в труден период и този гол е изключително важен за мен. Благодаря на всички, които ме подкрепиха. Посвещавам победата на г-н Бекали - разбрах, че има рожден ден. Нямам какво да доказвам на никого", заяви Попа.

Днешният мач вероятно беше последен за бившия румънски национал с екипа на ФКСБ. Неговият наем от Рединг изтича в края на месеца и той няма да може да вземе участие във финала срещу Сепси или Политехника (Яш). Все пак, преди това предстои реванш срещу Динамо, но днес "червените кучета" показаха, че са с класи под съперника си.
В състава на Динамо беше и привлеченият от ЦСКА-София Диего Фабрини. Италианецът получи жълт картон и с нищо не помогна на отбора си, който можеше да загуби и с по-неприятен резултат. Още преди гола футболистите на ФКСБ пропуснаха три чисти положения, а тези на Динамо правеха грешка след грешка в защита.

Чак в 74-ата минута Дариус Олару се разписа за 2:0 с левия крак, а в 82-ата Кристиан Думитру сложи точка на спора.