Университатя изтръгна победата срещу Астра, Антони Иванов влезе резерва (видео)

ФКСБ разпиля Университатя, Антони Иванов не игра

Отборът на Университатя (Крайова) изтръгна успех с 2:1 у дома над Астра (Гюргево) в плейофите в първата шестица на румънската Лига 1. Българинът Антони Иванов влезе в игра за домакините в 84-ата минута при резултат 1:1, а в добавеното време Университатя стигна до успеха.

В герой за тима от Крайова се превърна Елвир Колич, който откри резултата в 60-ата минута, а в самия край донесе и успеха. За гостите точен беше Раул Байку в 71-ата минута.

С успеха Университатя събра 29 точки и върви втори във временното класиране, като изостава на 4 след ЧФР Клуж.

Трети е ФКСБ с 26 и равен брой изиграни мачове с Университатя - по 3. Ако удържи втората или третата позиция, то Университатя ще спечели квота за участие в Лига Европа.