Титулярите се завърнаха и Ростов тръгна нагоре (видео)

Ростов отново се включи в битката за местата, даващи право на участие в евротурнирите. След като преди седмица излезе със състав от юноши и претърпя рекордна в историята на РПЛ загуба с 1:10 от Сочи, днес тимът на Валерий Карпин се наложи с 2:1 над Арсенал (Тула) и заема 4-о място в подреждането.

За Ростов играха титулярите, с изключение на шестимата футболисти, които още са под карантина, включително и Ивелин Попов. Георги Костадинов пък започна от първата минута за Арсенал. "Артилеристите" допуснаха чевърто поредно поражение и са в средата на класирането.
Домакините поведоха още в първата минута с гол на Павел Мамаев. Бившият руски национал се възползва от груба грешка на Алексндър Денисов и ударът му не остави шансове на Юрий Лодигин. Малко по-късно Даниил Лесовой можеше да изравни, но прати топката в аут.

Гостите ставаха все по-напористи, но в 17-ата минута поличуха втори гол. Перфектен пас на Елдор Шомуродов разсече защитата на Арсенал и изведе на чиста позиция Алексей Ионов, а той стреля под гредата за 2:0.

През второто полувреме Евгений Луценко върна интригата с гол в 58-ата минута. Лесовой направи хубав пробив по левия фланг и центрира на главата на тарана, който не сбърка. Костадинов и компания имаха няколко възможности да изравнят, но ги пропиляха. В добвеното време Данила Прошляков от Ростов получи червен картон, но съотборниците му удържаха преднината си.
С 41 точки Ростов има с 4 повече от петия в класирането ЦСКА (Москва). В следващия кръг отборът на Карпин ще приеме Краснодар в един от най-важните си мачове до края на сезона. На Арсенал пък предстои домакинство на Ахмат.