ФКСБ разпиля Университатя, Антони Иванов не игра

Отборът на ФКСБ записа впечатляваща победа с 4:1 в дербито с Университатя (Крайова) от 2-ия кръг на Шампионския плейоф в Румъния. Българинът Антони Иванов обаче не бе в групата на гостите за този двубой.

Първото полувреме не предвещаваше подобно развитие. Столичани поведоха с гол на Разван Оайда в 23-ата минута, но Кристиан Барбуц изравни в 45-ата минута.

През втората част обаче домакините се развихриха и не дадоха шанс на своя съперник, като вкараха нови три гола, дело на Оайда в 57-ата, Флорин Танасе в 79-ата и Денис Ман в 84-ата минута.

Тази победа изкачи ФКСБ до 2-ото място във временното класиране с 26 точки, изпреварвайки днешния си съперник, който вече е 3-и макар и със същия актив. Водач е ЧФР Клуж с 29 точки.