Отличен Селта разгроми Алавес (видео)

Отборът на Селта постигна убедителна победа с 6:0 при домакинството си на Алавес от 30-ия кръг на Ла Лига.

Головият рецитал на галисийците, които преди мача показаха подкрепата си към болния от АЛС Хуан Карлос Унсуе, започна в 14-ата минута, когато Хейсон Мурийо засече с глава центриране на Денис Суарес. В 21-ата минута пък капитанът Яго Аспас удвои преднината на отбора с точен удар от дузпа, свирена за игра с ръка на Любомир Фейса. В 27-ата минута Мартин Агирегабирия от състава на баските си изкара директен червен картон за грубо влизане срещу Рафиня. Това ядоса бразилеца, който се разписа на два пъти в рамките на 120 секунди. Първият му гол, в 40-ата минута, дойде след красив негов удар, а веднага след това Рафиня отново прати топката в противниковата мрежа, този път с воле.

Натискът на тима от Виго продължи и през втората част. Така се стигна до 78-ата минута, когато влезлият като резерва Нолито оползотвори втората дузпа в мача за домакините. Това беше гол номер 50 за крилото в Ла Лига при повторния му дебют за отбора. В 86-ата минута именно юношата на Барселона асистира на Санти Мина за попадението, което оформи крайното 6:0.
С днешния успех Селта се изкачи на 16-ата позиция в класирането, събирайки 30 точки в своя актив. Алавес пък остана с 35 пункта, които му отреждат 13-ото място.