Зенит изпусна Юве, почти се прости с 1/8-финалите

Бившият шампион на Русия и носител на Купата на УЕФА Зенит не успя да победи Ювентус и завърши наравно 0:0 с италианския гранд на своя стадион "Петровский" и по този начин на практика се прости с възможностите си да се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига. Възпитаниците на Дик Адвокаат се нуждаеха само от три точки, за да могат да спорят с Реал (Мадрид) за второто място в класирането в група "H", но не успяха да ги постигнат и така осигуриха класирането за следващата фаза на днешния си опонент.

И двата тима имаха положения да се разпишат във вратата на съперника си, но определено повече за пропуснатите възможности могат да съжаляват домакините. След почивката те определено натиснаха повече своя съперник и пропуски пред вратата на Манингер направиха Дани на два пъти и Погребяк, който тресна гредата. През първата част гредата попречи на Якуинта да се разпише след пас на Дел Пиеро.

Положенията на Дани бяха най-доброто създадено от двата отбора за 90-те минути. При първото от тях в 73-ата минута португалецът се озова в края на отлична комбинация и след пас на Аршавин се измъкна очи в очи с Манингер, но когато се готвеше да простреля австриеца, бранител на гостите изби топката от краката му. В края на срещата Дани сам можеше да донесе победата на своя тим, след като от много трудно положение стреля към вратата на Ювентус, но за негово нещастие топката мина на 20-ина сантиметра вляво от вратата.

В крайна сметка Зенит не успя да преодолее отбраната на гостите и по всяка вероятност ще трябва да се примири с участие в турнира за Купата на УЕФА.

ЗЕНИТ - ЮВЕНТУС 0:0 (0:0)
ЗЕНИТ: Малафеев, Анюков, Ломбертс, Крижанац, Ширл, Тимошчук, Денисов, Зирянов, Дани, Аршавин (70-Файзулин), Погребняк
ЮВЕНТУС: Манингер, Григера, Мелберг, Киелини, Молинаро, Каморанези (84-Маркиони), Сисоко, Недвед, Маркизио, Дел Пиеро (77-Джовинко), Якуинта (87-Амаури)
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ломбертс, Тимошчук (Зенит); Якуинта, Каморанези, Сисоко (Ювентус)
СЪДИЯ: Клаус Бо Ларсен (Дания)
СТАДИОН: "Петровский"