Астън Вила взе втора победа в пълния дебют на Тонев

Отборът на бъгларския национал Александър Тонев Астън Вила взе втора победа от началото на сезона, след като победи с минималното 1:0 Норич при гостуването си на "Кероу Роуд". Юношата на ЦСКА направи пълен дебют като титуляр за бирмингамци и стартира като титуляр в селекцията на Пол Ламбърт, като бе сменен в 75-ата минута от Якуба Сила. Единственото попадение в мача отбеляза резервата на гостите Либор Козак в 30-ата минута. Домакините имат много за какво да съжаляват, след като пропуснаха редица изгодни положения пред вратата на Брад Гузан, включително и дузпа. От бялата точка пропусна Робърт Снодграс в 5-ата минута на двубоя.

Тимът на Норич пропусна да поведе срещу Астън Вила след само пет минути игра, след като Робърт Снодграс не успя да преодолее Брад Гузан от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Киърън Кларк в наказателното поле на Астън Вила. Само двадесет минути по-късно Рики ван Волфсвинкел също имаше страхотна възможност да се разпише, но прати топката на сантиметри от гредата от десетина метра.

В 30-ата минута на мача нападателят на Астън Вила Либор Козак откри резултата за гостите. Словашкият национал се появи в игра само три минути по-рано на мястото на контузилия се Кристиян Бентеке и с едно от първите си докосвания прати топката в мрежата след подаване на Габриел Агбонлахор. Той технично прати топката покрай шпагата на футболист на Норич, след като само секунди по-рано бе пропуснал от по-чиста позиция.

През второто полувреме домакините от Норич продължиха да са далеч по-активният отбор на терена и да създават повече положения за гол, но страхотните намеси на Брад Гузан на вратата на гостите и късметът в редица положения не им позволиха да отбележат изравнителен гол. Гузан спаси няколко удара към своята врата, един от които на Гари Хуупър само от няколко метра пред голлинията, а в други ситуации рикошети в защитници на гостите топката минаваше край гредата за късмет на бирмингамци.

Тонев бе сменен от мениджъра си 15 минути преди края на мача, след като в две ситуации нервира своите съотборници с опитите си за индивидуална игра при добри възможности за контраатака на отбора си. На негово място се появи Якуба Сила, който до края на мача основно бе ангажиран със защита на резултата, който бе в полза на гостите.