Фаворитите бият наред в "Кепитъл Уан Къп", Ман Сити с нов разгром

С победи за фаворитите бе белязан третият кръг от турнира "Кепитъл Уан Къп". Всички тимове, които предварително бяха считани за по-силни от съперниците си, се поздравиха с победи и продължават напред в надпреварата без да допускат изненади.

Манчестър Сити записа на сметката си втори разгромен резултат в рамките само на няколко дни и след успеха с 4:1 над градския съперник Манчестър Юнайтед, днес сломи носителя на Купата на Англия Уигън с 5:0. В повторение на финалния двубой от миналогодишното издание на "ФА Къп" "гражданите" си отмъстиха на "латикс" за отнетия  трофей и ги опустошиха с 5:0. Един Джеко откри резултата в 33-ата минута, а след почивката Стеван Йоветич на два пъти, Туре Яя и Хесус Навас направиха успеха на момчетата на Мануел Пелегрини още по-изразителен.

Също уверено в четвъртия кръг е и тимът на Челси, който се справи със съпротивата на Суиндън само в рамките на едно полувреме и постигна успех с 2:0 при визитата си. Фернандо Торес откри резултата в 29-ата минута, а само шест минути по-късно Рамиреш подпечата успеха на лондончани.
Елитните Хъл Сити, Саутхамптън. Съндърланд и Норич също постигнаха победи в мачовете си с отбори от по-ниските дивизии и се класираха за четвъртия кръг.