Рубин и Динамо си вкараха по два гола и поделиха по една точка

Отборите на Рубин и Динамо (Москва) не успяха да излъчат победител в последния мач от 10-ия кръг на руската Премиер лига. Двата тима направиха голово реми - 2:2, на стадион "Централний" в Казан. С това равенство двата отбора остават в средата на таблицата като Динамо е на 8-ото място с 14 точки, а Рубин е една позиция по-надолу с 13 точки.

Домакините първи взеха преднина в мача след като в 34-ата минута Кристофър Самба си отбеляза автогол. Само пет минути по-късно обаче резултатът бе изравнен от Александър Кокорин. В началото на вротото полувреме гостите постигнаха и пълен обрат с гол на Алексей Ионов в 49-ата минута, но Гьокдениз Карадениз в 57-ата минута отново възстанови равенството в мача за крайното 2:2.

Играчите на Рубин останаха с човек по-малко на терена в 70-ата минута, когато Иван Маркано бе изгонен за два жълти картона. Същото се случи и с Кевин Курани. Германският нападател влезе като резерва в 77-ата минута, за засили офанзивната мощ на Динамо, но в края на двубоя си изкара два жълти картона и реферът Сергей Лапочкин го прати под душовете.

Самба имаше нещастието да си вкара автогол в 35-ата минута след центриране от десния фланг и нескопосан опит да изчисти топката. Гостите обаче отговориха веднага и Кокорин възстанови равенството. Острието на "бяло-сините" получи пас от Кристиан Нобоа, надбяга Маркано и спокойно прати топката във вратата.

В началото на втората част Кокорин намери спринтиращия Ионов и той много майсторски стреля покрай излезлия да го пресрещне Сергей Рижиков - 1:2. Най-красивият момент в мача дойде в 57-ата минута, когато Гьокдениз Карадениз с фалцов удар изненада Владимир Габулов и опъна мрежата.

Десетина минути по-късно Маркано беше изгонен за груб фаул, но динамовци не се възползваха от численото си предимство, а в добавеното време Курани също беше изгонен.