Локо (Москва) не излиза от ритъм (видео)

Локомотив (Москва) се изкачи на 3-о място в Премиер лигата след важна победа с 3:0 при гостуването на новака Урал. Даме Н'Дойе, Дмитрий Тарасов и Ласана Диара отбелязаха головете за "железничарите", които имат изместиха ЦСКА (Москва) и изостават само с точка от лидерите Зенит и Спартак (Москва). Задачата на тима, воден от Леонич Кучук, беше улеснена от червения картон на Милан Вещица, който още в началото остави Урал с човек по-малко.

Гостите можеха да поведат още във 2-ата минута след лоша изява на вратаря на Урал Александър Солосин, но Александър Белозьоров в последния момент изчисти пред крака на Мбарк Бусуфа. Малко по-късно Бусуфа центрира от
корнер и Н'Дойе с глава отклони топката в долния ляв ъгъл на вратата - 0:1.

В 12-ата минута домакините останаха с чове по-малко след заслужен червен картон на Милан Вещица. Сърбинът препъна откъсващия се сам срещу Солосин Н'Дайе и реферът Михаил Вилков не се поколеба да го изгони.

В средата на полувремето превъзходството на локомотивци доведе и до втори гол в тяхна полза. Ведран Чорлука подаде към Мбусуфа, той технично пропусна за Тарасов и халфът с прецизен удар не остави шансове на Солосин.

До почивката статистиката показа, че към вратата на Урал са отправени 9 удара, а към тази на Локомотив - нито един. През втората част гостите намалиха темпото, но отново имаха няколко удобни възможности за гол, пропилени от резервите Фелипе Кайседо и Роман Павлюченко. Футболистите на Урал пък се стремяха да не инкасират разгромна загуба, но в последната минута допуснаха още едно попадение. Негов автор стана Ласана Диара. Бившият халф на Реал Мадрид се разписа с мощен удар от около 25 метра и оформи крайния резултат.