Радост в Томск, българите не играха

Само допреди седмица Том изглеждаше като сигурен изпадащ, но в последните си три мача тимът на Анатолий Давидов спечели 7 точки и вече се намира на 13-о място в Премиер лигата на Русия. След изненадващия успех над Рубин като гост, Том записа и първа победа пред своя публика - 1:0 срещу Волга. Гола вкара Павел Голишев в 56-ата минута. Живко Миланов пропусна мача заради натрупани картони, а Пламен Николов не попадна в групата на домакините.

Големият виновник за поражението на гостите е Евгений Алдонин. Бившият халф на ЦСКА (Москва) сътвори истинска глупост, като си изкара два жълти картона в разстояние на две минути преди почивката. Дотогава срещата беше равностойна, а голови положения пред двамата вратари почти липсваха. Най-добрата ситуация за домакините пропиля Ян Холенда, който не се възползва от лошо избита топка след корнер и не уцели опразнената врата.

Попадението за Том падна след центриране на Валерий Сорокин и лоша реакция на бранителите в бяло. Те позволиха на Голишев да се обърне в наказателното поле и да стреля под плонжа на Сергей Парейко.

Загубата остави Волга на 11-о място в таблицата с 10 точки. В следващия кръг тимът от Нижний Новогород приема Кубан, а Том гостува на Локомотив (Москва).