Силен Благо Георгиев, Амкар се настани в топ 5 (видео)

Автогол на Виталий Дяков се оказа достатъчен за победата на Амкар над гостуващия Ростов с 1:0 в двубой от 10-ия кръг на руското първенство. Отборът от Перм продължи силната си серия и с 16 точки вече заема 5-о мято във временното класиране, а Ростов записа четвърта загуба в последните си 5 мача и отстъпи на 7-а позиция.

И четиримата българи в състава на Амкар бяха титуляри и останаха на терена през всичките 90 минути. Най-добре се представи Благой Георгиев, който умело организираше атаките на домакините. Захари Сираков и Петър Занев се справиха със задачите си и рядко позволяваха на гостите да атакуват през техните зони, а Георги Пеев отправи няколко опасни изстреля и в заключителните минути пропусна да вкара шестия си гол от началото на сезона.

Амкар доминираше от самото начало и удар на Максим Канунников профуча покрай гредата. В 13-ата минута Благо Георгиев прокара топката между краката на Тимофей Калачов и центрира към Мартин Якубко, който стреля с глава, а в Дяков в опита си да изчисти си вкара автогол.

Георгиев продължи да раздава добри пасове, а в края на полувремето Сираков изведе Якубко на стрелкова позиция, но Стипе Плетикоса отрази неговия удар.

След почивката домакините имаха възможности да вкарат втори гол, но Кануннуков и Якубко не показаха точен мерник. Словашкият таран дори можеше да бъде изгонен, но съдията Михаил Белов го пожали и не му вдигна втори жълт картон.

В добавеното време на срещата Благо Георгиев получи жълт картон, след като помисли, че Белов е дал последен съдийски сигнал и изрита топката. Реферът прецени, че българинът печели време и го декорира в жълто, което ядоса наставника на Амкар Станислав Черчесов и той едва не нахлу на терена.