Тонев с 82 минути при тежка загуба на Астън Вила (видео)

Българският национал Александър Тонев започна като титуляр за своя Астън Вила при тежкото поражение на бирмингамци с 0:4 при домакинството на Тотнъм в турнира "Кепитъл Уан Къп". Крилото остана на терена до 82-ата минута, когато бе заменен от Робинсън, но тимът му допусна неприятна загуба от селекцията на Андре Вилаш-Боаш и приключи участието си в надпреварата. Джърмейн Дефоу се разписа на два пъти, а Паулиньо и Насер Шадли добавиха по едно попадение за "шпорите".

Гостите от Лондон откриха резултата в края на иначе равностойното първо полувреме. Джърмейн Дефоу изскочи зад защитата на домакините и с глава тенично пусна топката покрай Джед Стиър след центриране на Люис Холтби. Преди това гостите имаха още две чисти положения, но стражът на домакините Стиър успя да предотврати влизането на топката в мрежата си с добри спасявания след удари на Ерик Ламела и Люис Холтби.

Втората част започна с изключително спорно положение в наказателното поле на Тотнъм, при което съдията подмина дузпа за домакините, след като Ян Вертонген събу панталонките на Никлас Хелениус, спъвайки се в опит да го догони. Датчанинът прати топката далеч над вратата със свалени гащи, но това не трогна рефера и той не посочи бялата точка.

Само пет минути по-късно Паулиньо се разписа за 0:2 след изпълнение на корнер и отново доста спорно отиграване с високо вдигнат крак. Това попадение сякаш окончателно пречупи домакините, чийто надежди за обрат се изпариха в този момент.

До края на мача гостите увеличиха още своята преднина, като Насер Шадли направи резултата класически в 86-ата минута след отлична контраатака на своя отбор, а Джърмейн Дефоу оформи крайното 0:4 също при контраатака, след като бе изведен сам срещу Стиър, подмина го и прати топката в опразнената му врата.

АСТЪН ВИЛА - ТОТНЪМ 0:4
0:1 - Дефоу (44)
0:2 - Паулиньо (50)
0:3 - Шадли (86)
0:4 - Дефоу (90)