Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Хамбургер ШФ измъкна точка в дебюта на новия треньор

Новият наставник на Хамбургер ШФ Берт ван Марвийк стартира с равенство 2:2 при гостуването на Айнтрахт (Франкфурт) в късния съботен мач от 7-ия кръг на Бундеслигата. Отборът на холандеца измъкна точката след попадение на Марсел Янсен в 86-ата минута. Преди това домакините на два пъти повеждаха чрез Йоханес Флум в 31-ата и Марко Рус в 54-ата минути. В продължението на първото полувреме пък Пиер-Мишел Ласога беше изравнил за 1:1.

Тимът на Айнтрахт имаше повече възможности за гол. В 18-ата минута Щефан Айгнер натресе напречната греда след удар от близо, а в 50-ата минута пак той отбеляза, но попадението беше отменено заради засада. Айгнер нямаше шанс и в 69-ата минута след остър удар по диагонала. В 39-ата минута пък вратарят на "червените шорти" Рене Адлер отрази страховит изстрел на Вацлав Кадлец.

На отсрещната врата късмет нямаше Рафаел ван дер Ваарт. Първо изпълнение на капитана от фаул мина на сантиметри от целта, а в 41-ата минута реферите спряха холандеца с измислена засада в момент, в който той излизаше сам срещу Кевин Трап.

Хамбургер обаче остава в дъното на класирането, като е само на 2 точки от изпадащите. Положението на Айнтрахт също не е розово. "Червено-черните" са 12-ти с едва 8 точки.