Волфсбург и Аугсбург продължават напред

Волфсбург победи с 2:0 Аален и се класира за третия кръг в турнира за Купата на Германия. "Вълците" не срещнаха особена съпротива от страна на втородивизионния тим и с по един гол във всяко от полувремената си осигуриха място в следващата фаза. Резултата откри Диего в добавеното време на първата част след асистенция на Рикардо Родригес, а в 82-ата минута Тим Клозе оформи успеха на домакините.

Аугсбург също си проправи път напред след победа с 3:0 при гостуването си на Пройзен (Мюнстер). Два гола за баварския тим отбеляза Тобиас Вернер, а веднъж се разписа Саша Мьолдерс.

В друг мач от втория кръг Зандхаузен обърна от 0:1 до 3:1 Виденбрюк.