Словакия обърна драматично Турция от 0:2 до 3:2

Волейболистите от националния отбор на Словакия обърнаха Турция от 0:2 до 3:2 (18:25, 16:25, 25:20, 25:21, 19:17) и постигнаха първата си победа в предварителна Група В в Гданск на европейското първенство за мъже. Загубата бе втора за Турция.

Възпитаниците на Емануеле Дзанини, който до преди година бе начело на Словакия, поведоха с 2:0 гейма, след като показаха много силна игра. Словаците обаче съумяха да изравнят до 2:2 гейма, след като в игра се появиха Милан Бенц, Матей Патак и Юрай Затко. Тайбрекът бе изключително равностоен, като Турция имаше възможност да затвори мача при 17:16. Вместо това Словакия записа 3 поредни точки и спечели тайбрека с 19:17 и мача с 3:2 гейма.

Милан Бенц заби 22 точки (69% ефективност в атака) за успеха на Словакия, а Матей Патак добави още 14 точки (2 аса, 5 блока).

За Турция Метин Той и Емре Батур записаха по 22 точки.

Днес от 21,00 часа Полша среща Франция, а мачът ще бъде предаван пряко у нас по NEWS7.

Утре Турция играе с Франция от 18,00 часа, а Словакия играе с домакините от Полша от 21,00.

СЛОВАКИЯ - ТУРЦИЯ 3:2 (18:25, 16:25, 25:20, 25:21, 19:17)

СЛОВАКИЯ: Михал Масни 2, Мартин Немец 6, Щефан Хъртиански-младши 7, Емануел Кохут 12, Томаш Кмет 8, Франтишек Огурчак 5 - Роман Ондрушек-либеро (Милан Бенц 22, Матей Патак 14, Юрай Затко 5, Михал Хрушка)
Старши-треньор: Щефан Хъртиански
ТУРЦИЯ: Улаш Къяк 2, Метин Той 22, Джан Айвазолу 6, Емре Батур 22, Емин Гьок 11, Мустафа Коч 10 - Хасан Йешилбудак-либеро (Ибрахим Юджел 7, Камил Кайхан, Мурат Йенипазар)
Старши-треньор: Емануеле Дзанини.