Полша даде гейм на Турция на европейското

Единият от домакините на европейското първенство по волейбол за мъже - Полша, започна с победа. Възпитаниците на италианския селекционер Андреа Анастази дадоха гейм на Турция, но надделяха с 3:1 (25:22, 25:15, 22:25, 25:21) в първия си мач от предварителна Група "В", игран тази вечер пред близо 10 000 зрители в зала "Ерго Арена" в Гданск.

Най-полезен за победителите стана Бартош Курек с 24 точки (6 блока!!!, 1 ас, 49% ефективност в атака и 40% перфектно посрещане) за успеха. За турците Емре Батур завърши с 19 точки.

Утре (21 септември) волейболистите от "Дружина полска" ще играят срещу Франция, която по-рано днес надигра Словакия с 3:0 гейма, а турците ще излязат срещу словаците. Мачовете са съответно от 21,00 и 18,00 часа българско време, като първият ще бъде предаван пряко по NEWS7.

ПОЛША - ТУРЦИЯ 3:1 (25:22, 25:15, 22:25, 25:21)
ПОЛША: Пьотър Новаковски 6, Михал Винярски 9, Бартош Курек 24, Якуб Ярош 13, Лукаш Жигадло, Марчин Мозджонек 14 - Павел Заторски-либеро (Михал Ручяк 1, Михал Кубяк 3, Лукаш Вишниевски 1)
Старши-треньор: Андреа Анастази
ТУРЦИЯ: Улаш Къяк 4, Кемал Елгаз 4, Емре Батур 19, Халил Ючел 3, Емин Гьок 8, Мустафа Коч 3 - Хасан Йешълбудак-либеро (Метин Той 14, Джан Айвазоолу 5, Гьокхан Гьокгьоз, Кемал Кайхан 2)
Старши-треньор: Емануеле Дзанини.