Франция директно на 1/4-финал след 3:1 над Турция

Волейболистите от националния отбор на Франция се класираха директно за 1/4-финалите на европейското първенство в Полша и Дания, след като спечелиха първото място в Група "В". Момчетата на наставника Лоран Тийе надиграха Турция с 3:1 (25:21, 25:23, 18:25, 25:23) в последния си мач в групата, игран тази вечер пред над 1500 зрители в зала "Ерго Арена" в Гданск.

След като "петлите" спечелиха първите два гейма и на практика си осигуриха първото място в групата, треньорът Лоран Тийе смени напълно състава си и в началото на третия гейм започна с пет промени. Все пак най-резултатен за френския тим стана звездата Ървин Нгапет с 15 точки (1 блок, 58% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане), а влезлият като резерва Мори Сидибе добави 13 точки (52% ефективност в атака) за победата. За турците Кемал Елгаз завърши с 16 точки.

Така французите завършиха първи в групата с 9 точки след 3 победи от 3 мача и се класираха директно за 1/4-финалите, докато Турция остана на последното 4-то място без нито една победа и една единствена спечелена точка. По-късно тази вечер е последната среща в Група "В" между домакините от Полша и Словакия, които със сигурност ще играят в плейофите.
ТУРЦИЯ: Улаш Къяк, Метин Той 6, Джан Айвазоолу 9, Емре Батур 7, Емин Гьок 8, Мустафа Коч 3 - Хасан Йешълбудак-либеро (Кемал Елгаз 16, Гьокхан Гьокгьоз 6, Халил Ючел, Кемал Кайхан 1, Мурат Йенъпазар)
Старши-треньор: Емануеле Дзанини
ТУРЦИЯ: Жералд Арди-Десурс 2, Антонен Рузие 10, Бенжамен Тонюти 1, Жулиен Линеел 7, Ървин Нгапет 15, Кевин Льо Ру 6 - Женя Гребенников-либеро (Рафаел Редвитц, Мори Сидибе 13, Никола Льо Гьоф 5, Самюел Туйа 9, Кевин Тийе 6)
Старши-треньор: Лоран Тийе.