Нюкасъл бие Астън Вила, Тонев играе само в края

Тимът на Нюкасъл постигна малко изненадваща победа с 2:1 далеч от дома срещу Астън Вила, в чийто състав в последните три минути на редовното време се появи в игра и българският национал Александър Тонев. Страхотен мач за гостите изнесе френският техничар Хатем Бен Арфа, който вкара първия гол за гостите и бе в основата на второто попадение за тима на Алън Пардю, след като негов удар затрудни максимално стража на домакините Брад Гузан и Йоан Гуфран получи възможност за добавка. Нападателят на домакините Кристиян Бентеке вкара поредния си гол за Астън Вила, за да изравни резултата в 67-ата минута, но домакините удържаха резултата 1:1 само шест минути преди Гуфран да вкара за крайното 1:2.

Нюкасъл се представи на изключително високо ниво преди почивката и заслужено поведе в резултата в 18-ата минута. Лоик Реми пусна топката остро в наказателното поле, където Папис Демба Сисе се размина с нея, но тя стигна до Хатем Бен Арфа, който от чиста позиция в наказателното поле не сгреши и даде аванс на гостите. Малко по-късно през второто полувреме Бен Арфа можеше и да удвои аванса на Нюкасъл, след като нахлу сам в наказателното поле на Астън Вила и стреля опасно по диагонала, но вратарят на домакините Брад Гузан спаси, избивайки удара му покрай гредата. Домакините разочароваха с играта си преди почивката и единствено Киърън Кларк предостави опасност пред вратата на Тим Крул, но ударът му не застраши вратата на холандеца.

Все пак след почивката домакините стигнаха до изравняване след точен удар на техния голмайстор Кристиан Бентеке. Той направи 1:1 в 67-ата минута след центриране на Ашли Уестууд и отлично позициониране в наказателното поле на "свраките".

Радостта на домакините от изравнителното попадание обаче трая само шест минути. Вратарят на Астън Вила Брад Гузан изпусна пред себе си силен удар на Хатем Бен Арфа и при добавката появилият се като резерва за гостите Йоан Гуфран не сгреши за 1:2. В последните минути домакините се хвърлиха с всички сили в атака, но така и не намериха отново път до гола, въпреки включването и на българския национал Александър Тонев, който обаче прекара на терена само седем минути, от които четири бяха добавено време.