Положението в Шалке стана критично (видео)

Считаният преди началото на сезона за един от сериозните конкуренти за титлата Шалке 04 продължи с незадоволителните резултати в Бундеслигата, след като загуби с 1:2 при визитата си на Хановер 96 в мач от третия кръг. Шаболш Хущи (15-дузпа) и Маме Бирам Диуф (42) вкараха за домакините, а Адам Салай (55) реализира за гостите. Реферът вдигна три червени картона - два за играчи на Шалке и един за такъв на "96".

По този начин отборът на Йенс Келер продължава да няма победа и е с актив от 1 точка. През седмицата пък "кралскосините" сериозно застрашиха влизането си в групите на Шампионската лига, правейки 1:1 с ПАОК у дома в първа среща от плейофите.

В Хановер днес те изиграха поредния си слаб двубой, в който груби индивидуални грешки ги провалиха. В 14-ата минута капитанът Бенедикт Хьоведес фаулира в наказателното поле Диуф и като последен в защита получи резонен червен картон. Унгарецът Хущи вкара дузпата и домакините поведоха с 1:0. В тези минути момчетата на Мирко Сломка тотално надиграваха бившия му тим и логично в 42-ата минута Диуф заби втория гол с глава след пас на Хущи. На вратата на Шалке Тимо Хилдебранд правеше чудеса, за да не бъде решен мачът още преди почивката. Бившият национал продължи да отразява опасни шутове и след антракта, за да се върне интригата в 55-ата минута, когато Салай беше точен за гостите.

Отборът от Гелзенкирхен видимо се активизира и опита да упражни натиск. Реферът също удари едно рамо, отстранявайки пресилено Хущи в 74-ата минута с директен червен картон за удар с крак в лицето на Тим Хоогланд. В 85-ата минута обаче левият бек на Шалке Кристиан Фукс също беше пратен преждевременно под душа заради два бързи жълти картона. И с 9 души на терена гостите атакуваха и в последните секунди Хоогланд не успя да изравни с глава от няколко метра.

Очаква се тази загуба да доведе до треньорска смяна в Шалке.