Надал загря за Григор с бой над германец

Бившият №1 в света Рафаел Надал (Исп) ще играе с първата ни ракета Григор Димитров в 1/8-финалите на турнира "Мастърс" в Синсинати (САЩ). Испанецът преодоля с 6:2, 6:2 германския квалификант Бенямин Бекер за малко повече от час игра.

Двубоят започна с над 13-минутен гейм при сервис на Бекер. Той спаси три точки за пробив, но при четвъртия си шанс Надал откри резултата - 1:0. Рафа продължи тотално да доминира на корта като затвори своя гейм на нула, а след това направи нов пробив - 3:0. По този начин Надал реши изхода на първата част, която спечели с 6:2.

Ситуацията не се промени и във втория сет, в който Надал отново рано взе превес. Той реализира пробив още в третия гейм и поведе с 2:1, а от началото на битката бе изминал точно един час. Бившият номер 1 проби за втори път за 5:2 и след това приключи всичко в този двубой на свой сервис.

Рафаел Надал и Григор Димитров са играли два пъти досега и испанецът има 2 победи, но и в двата случая нашето момче успя да затрудни именития си съперник и да му вземе сет. Първата им среща беше през февруари 2009 година на турнира в зала в Ротердам, когато Надал бе №1 в света, а Григор - едва 17-годишен. Вторият им сблъсък бе тази година на един от любимите турнири на Надал - "Мастърс"-а в Монте Карло (клей).

С класирането си за третия кръг Григор си заработи 90 точки за световната ранглиста и 38 040 долара от наградния фонд, който е 3 729 155 долара.