Федерер се вдигна за обрат срещу Хаас

Бившият номер 1 в света Роджър Федерер за пореден път демонстрира страхотния си характер като обърна Томи Хаас с 2:1 сета - 1:6, 7:5, 6:3, на осминафинала на турнира "Мастърс" в Синсинати. Петкратният шампион в турнира имаше доста трудности в началото на мача, но с много воля и класа успя да измъкне победата.

В началото на мача двамата тенисисти си размениха по един гейм, но след това играта на Федерер тотално се разпиля и нито сервисите му притесняваха Хаас, нито ретурите му се получаваха, и германецът се възполза по перфектен начин от открилата му се възможност, спечели пет поредни гейма на сметката си и взе без проблем първия сет.

В началото на втората част Хаас продължи да доминира и набързо проби сервиса на своя съперник и поведе с 2:0. Притиснат до стената обаче Федерер успя да се събере и започна да печели подаванията си, а при резултат 2:4 успя да спечели три поредни гейма и за пръв път поведе в резултата. След това при 6:5 стигна до нов пробив и затвори сета със 7:5 в своя полза.

В третия сет играта вървеше равностойно до осмия гейм, когато Федерер стигна до пробив за 5:3, а след това сервира за мача и не допусна грешка за крайното 6:3.

Така Федерер запази шанс да защити титлата си от миналата година и също така се спаси от възможността да загуби 5-ата си позиция в световната ранклиста. На четвъртфинал пък швейцарецът ще срещне победителя от двойката Григор Димитров - Рафаел Надал.