Андреасен пропуска контролата на Дания срещу Полша заради контузия

Полузащитникът Леон Андреасен получи контузия на коляното и отпадна за контролната среща на Дания срещу Полша в Гданск на 14 август. Андреасен трябваше да направи завръщане в състава на националния отбор по футбол, след като пропусна по-голямата част от миналия сезон заради увреждане на кръстните връзки. Халфът вкара първия гол за Хановер при победата над Волфсбург с 2:0 на старта на сезона в Бундеслигата вчера, но беше заменен принудително 20-ина минути преди края заради болки в коляното.

Дания е съперник на България в световните квалификации, като двата отбора вече изиграха мачовете помежду си, завършвайки 1:1 и в София, и в Копенхаген.