Дрогба разплака "Емиратс" и донесе купата на Галатасарай (видео)

Бившият голмайстор на Челси Дидие Дрогба разплака "Емиратс", след като с два гола на котдивоареца Галатасарай успя да обърне Арсенал и да победи с 2:1, благодарение на което "лъвовете" спечелиха и едноименната купа. Тио Уолкот даде аванс на домакините в 39-ата минута с късметлийски гол, но през втората част Дрогба изравни след спорна дузпа (78') и страхотно победно попадение (87'). Така Галатасарай нанесе първа загуба на Арсенал в предсезонната подготовка на тима.

Дебют за Арсенал направи Яя Саного, който остави добри впечатления с изявите си днес.

В 18-ата минута Тио Уолкот пропусна чудесна възможност, след като получи много добро подаване от Рамзи, пусна топката покрай Муслера, но тя мина встрани от вратата. Шест минути преди края на първата част именно Уолкот изведе Арсенал напред след много късметлийски гол. Английският национал опита центриране отляво, след което топката прехвърли купа от играчи, тупна пред  Муслера и спря във вратата му. Домакините обаче определено бяха по-добрият отбор през тази първа част и заслужено се оттеглиха с гол аванс.

Дидие Дрогба и Уесли Санйдер се появиха в игра за "лъвовете" след почивката. В началото на второто полувреме последователно пропуски пред всяка една от двете врати направиха съответно Амрабат и Окслейд-Чембърлейн.

В 77-ата минута главният рефер Джон Мос даде много спорна дузпа в полза на гостите. Микел побутна съвсем леко Дрогба в наказателното поле, а котдивоарецът падна изключително лесно. Дрогба бе точен от бялата точка. В 87-ата минута бившият голмайстор на Челси донесе победата на Галтасарай с втория си гол в мача. Снайдер намери с прекрасен пас Дрогба, който финтира Мартезакер в наказателно поле и простреля Шчесни за 1:2.

Така Галатасарай събра девет точки, благодарение на което завърши на първо място и спечели трофея "Емиратс Къп" (б.а. - според правилата на турнира всеки отбор взима по три точки за победа, една за равенство, както и по една за всеки отбелязан гол). Втори е отборът на Порто с актив от шест точки, докато Арсенал и Наполи останаха с по четири точки.

Арсенал - Галатасарай 1:2

1:0 Уолкот (39')
1:1 Дрогба (78'-дузпа)
1:2 Дрогба (87')

Арсенал: Шчесни, Саня, Мертезакер, Дженкинсън, Гибс (68-Микел), Артета, Рамзи (82-Акпом), Уолкот (82-Подолски), Касорла (61-Зелалем), Окслейд-Чембърлейн, Саного (61-Жиру)

Галатасарай: Муслена, Ебуе, Шеджу, Мело (65-Саръолу), Кая, Риера, Алтънтоп (46-Чолак), Байтар (33-Гюлселам), Елмандер (46-Дрогба), Булут (46-Снайдер), Амрабат (88-Нункеу)