Порто обърна Наполи и оглави класирането на "Емиратс Къп" преди последния мач (видео)

Порто стигна до обрат и победа с 3:1 срещу Наполи в двубой от втория ден на турнира "Емиратс Къп". Възпитаниците на Рафаел Бенитес поведоха с 1:0 след гол от дузпа на Горан Пандев две минути преди почивката. Това бе общо пети 11-метров наказателен удар в третия мач от турнира. През втората част обаче португалският шампион нанесе своя удар. Първо Набил Гилас изравни пет минути след подновяването на играта. В 68-ата минута Федерико Фернандес си вкара автогол, а в 78-ата минута Лика довърши Наполи с трети гол след груба грешка на Досена.

С успеха Порто завоюва шест точки - три за победата и по една за всеки отбелязан гол, и в момента отборът заема първо място в общото класиране на "Емиратс Къп". Наполи добави една точка към вчерашния си актив и завършва надпреварата с четири точки. По-късно домакинът Арсенал приема Галатасарай в последния мач, който ще определи и крайното класиране в тазгодишното издание на турнира.

Наполи – Порто 1:3

1:0 Пандев (43'-д)
1:1 Гилас (50')
1:2 Фернандес ('68 - автогол)
1:3 Лика (78')

Наполи: Рафаел Кабрал, Гамберини (63-Албиол), Фернандес, Сунига (83-Новотни), Досена, Радошевич (46-Хамшик), Джемайли, Мертенс, Кайехон (74-Бехрами), Пандев (56-Маджо), Калайо (46-Игуаин)

Порто: Елтон, Мангала, Отаменди, Фусиле, Сандро (65-Леандро Домингес), Жосуе (77-Едуардо), Фернандо, Кинтеро (72-Итурбе), Ерера (82-Родригес), Варела (77-Лика), Гилас (83-Рейес)