Очаквайте: Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна

Галатасарaй стартира с победа на "Емиратс Къп", играчите на Порто изпускат две дузпи (видео)

Галатасарай победи Портo с 1:0 в първия двубой от тазгодишното издание на "Емиратс Къп", игран на едноименния стадион в Лондон. Другите два участника -  домакинът Арсенал и Наполи, играят в момента своя сблъсък от турнира. Според правилата на надпреварата "лъвовете" имат вече четири точки - три за победата и една за отбелязания гол.  Единственото попадение реализира Фелипе Мело в 71-ата минута от дузпа. Любопитното е, че главният рефер Андре Маринър отсъди още два 11-метрови наказателни удара в този двубой, като и в двата случая играчите на Порто не бяха точни от бялата точка. В първия случай Муслера спаси удара на Джаксън Мартинес, а през второто полувреме Лучо Гонсалес не успя да стреля точно.

Титуляри за Галатасарай бяха Дидие Дрогба, Уесли Снайдер и бившият играч на Арсенал Емануел Ебуе, който спечели и дузпата в полза на "лъвовете".

Утре Галатасарай играе с Арсенал, докато Порто среща Наполи.