Арсенал показа характер на "Емиратс", Игуаин и Рейна дебютираха за Наполи (видео)

Арсенал навакса изоставане от два гола и в крайна сметка се добра до равенство - 2:2, срещу Наполи във втори двубой от "Емиратс Къп". Лоренцо Инсине (7') и Горан Пандев (28') дадоха комфортен аванс на възпитаниците на Рафаел Бенитес. Страхотен гол със задна ножица на Оливие Жиру (72') и късно попадение на Лоран Косиелни (86') донесоха равенството на домакините. Така Арсенал продължава да бъде непобеден в двубоите си от предсезонната подготовка.

За Наполи дебютираха привлеченият под наем от Ливърпул Хосе Рейна, който дори спаси дузпа на Лукас Подолски в 18-ата минута, както и Гонсало Игуаин. Аржентинецът, който бе транферна цел и на Арсенал през това лято, се появи в игра за началото на второто полувреме.

Още в 7-ата минута Карл Дженкинсън сгреши фатално, не успявайки да изчисти с глава дълго извеждащо подаване на Гьокхан Инлер. Младият бранител подари топката на Инсине, който стреля покрай Фабиански за 0:1. В 28-ата минута Хамшик намери Пандев в наказателното поле, македонецът успя да премине покрай Фабински и да удвои.

В 72-ата минута голмайсторът на Арсенал в предсезонната подготовка Оливие Жиру засече акробатично, със задна ножица, центриране от ъглов удар, топката рикошира в Бакари Саня и влезе във вратата на Рейна. В 86-ата минута домакините стигнаха до равенството, след като силен удар с глава на Жиру бе избит от Рейна, но Косиелни стигна до рикоширалата топка, за да я прати в мрежата - 2:2.

Така Арсенал и Наполи имат по три точки след първия ден на турнира - по една за равенството и по две за всеки отбелязан гол. Отборът на Галатасарай, който по-рано победи Порто с 1:0, има четири точки. Утре Наполи играе с Порто, докато Арсенал приема Галатасарай.

Арсенал - Наполи 2:2
0:1 Инсине (7')
0:2 Пандев (28')
1:2 Жиру (72')
2:2 Косиелни (86')

Арсенал: Фабиански, Мертезакер, Косиелни, Дженкинсън (56-Саня), Гибс, Росицки, Рамзи (63-Окслейд-Чембърлейн), Уилшир (64-Артета), Гнабри (56-Уолкот), Подолски (88-Акпом), Жиру

Наполи: Рейна, Бритос (63-Албиол), Канаваро, Место, Пабло Армеро, Бехрами (85-Джемйли), Инлер, Инсине (76-Досена), Пандев (46-Маджо), Хамшик (65-Мертенс), Кайехон (46-Игуаин)