Манчестър Сити срази резервите на Милан, "Алианц Арена" видя осем гола за 45 минути (видео)

Манчестър Сити победи Милан с 5:3 в първи мач от тазгодишното издание на "Ауди Къп" на "Алианц Арена" и благодарение на този успех "гражданите" ще спорят за отличието срещу победителя от другия полуфинал, който трябва да се играе по-късно тази вечер - между Байерн (Мюнхен) и Сао Пауло. В истински голов спектакъл се превърна първото полувреме, когато паднаха всичките осем попадения. Възпитаниците на Мануел Пелегрини взеха много сериозен аванс от пет гола до 36-ата минута след попадения на Давид Силва (3'), Майка Ричардс (19'), Александър Коларов (22') и Един Джеко (33' и 36'). Два бързи гола на Стефан Ел Шаарауи (37'и 39') и Андреа Петаня (43') върнаха интригата в двубоя, но така или иначе вицешампионът в Премиър лийг се поздрави с успеха, след като през втората част попаденията на "Алианц Арена" отсъстваха.

Масимилиано Алегри имаше много проблеми със състава, като не можеше да разчита на цялата си титулярна защита - Филип Мексес, Иняцио Абате, Матия Де Шильо, Кристиан Сапата и Даниеле Бонера, а освен това Рикардо Монтоливо, Марио Балотели, Джампаоло Пацини и Робиньо също бяха аут за мача.

Мануел Пелегрини пък разчиташе на своята нова звезда Стеван Йоветич за първи път от пристигането му при "гражданите" от Фиорентина. Чилийският специалист заложи на много от играчите, които са гласени за титуляри.

Давид Силва откри в 3-ата минута, след като бе оставен непокрит на два метра от голлинията пред Марко Амелия. Дебютантът за "гражданите" Стеван Йоветич бе много близо до втори гол в 7-ата минута след грешка на Кевин Констант. В 19-ата минута Майка Ричардс удвои, след като бе изведен перфектно от Фернандиньо, след което десният бек на Сити стреля, Амелия първоначално изби, но Ричардс бе точен при добавката - 2:0. В 22-ата минута Александър Коларов направи преднината на "гражданите" класическа. Йоветич се възползва от грешка в отбраната на "росонерите" и намери по левия фланг сърбина, който с плътен удар матира отново Амелия. В 33-ата минута Един Джеко покачи на 4:0, след като засече отблизо центриране по земя на Навас. Само четири минути по-късно босненецът закръгли на 5:0 след асистенция на Туре Яя.

Головото зрелище на "Алианц Арена" продължи и секунди по-късно Ел Шаарауи намали. Отново той направи 5:2 в 39-ата минута, след като бе изпуснат от отбраната на Манчестър Сити. В 43-ата минута Петаня върна интригата в двубоя, след като доближи Милан само на два гола зад своя съперник. Нападателят се възползва от добро извеждащо подаване, измъкна се от засадата и стреля покрай Джо Харт - 5:3.

До края на тази резултатна първа част "росонерите" можеха дори да изравнят , но Ел Шаарауи и Петаня изпуснаха да се разпишат, след като оставаха очи в очи с Харт.

В началото на втората част Насри пропусна да увеличи аванса на "гражданите", но от малък ъгъл стреля встрани от вратата. Ел Шаарауи пък направи нов пропуск за Милан, а малко след това Боатенг не успя да преодолее Харт. В 79-ата минута пък изстрел на Негредо от границата на наказателното поле срещна напречната греда.

Така Манчестър Сити ще може да играе за втори трофей в своята предсезонна подготовка, след като преди няколко дни "гражданите" спечелиха "Барклиз Ейша Трофи". Финалът е утре от 21:30 часа на "Алианц Арена". По-рано - от 19:15, е мачът за трето място, в който Милан ще срещна загубилия в другия полуфинал.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - МИЛАН 5:3

1:0 Силва (3')
2:0 Ричардс (19')
3:0 Коларов (22')
4:0 Джеко (33')
5:0 Джеко (36')
5:1 Ел Шаарауи (37')
5:2 Ел Шаарауи (39')
5:3 Петаня (43)

МИЛАН: Амелия (46-Габриел), Антонини, Кристиан Дзакардо, Вергара (74-Дидак), Кевин Констант (65-Емануелсон), Траоре (46-Ночерино), Найджъл Де Йонг (74-Кристанте), Съли Мунтари (65-Поли), Кевин-Принс Боатенг (79-Пинато), Стефан Ел Шаарауи (65-К. Боатенг), Петаня (46-Нианг)